Archiv konference/008 - Lukáš Ontl - ontl

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/008)
číslo: 8 / 97
předmět: ontl
autor: Lukáš Ontl
datum: 28.05.2001 12:45
předchozí: 007
následující: 009

Příspěvek s názvem ontl zaslal Lukáš Ontl 28.05.2001 12:45 do konference bernaci@pandora.cz.


Zdravím tímto všechny příznivce Berňáků :o))

Když jsem zakládal tuto konfereci, doufal jsem, že budete vzájemně reagovat na své komentáře. Jsem velice rád, že se tato konference pomalu "rozjíždí" a doufám, že se časem stane zdrojem informací pro nejednoho chovatele.

Náš Barry bude za pár dní slavit své prvé narozeniny a přináší nám samé radosti, ale bohužel občas i starosti. Musím se pousmát, čtu-li horečce kostí, problémech se srstí, průjmech atd. Opravdu to jsou neduhy většiny Berňáků, což můžu také potvrdit:o)

Jediný problém. kterému momentálně s rodiči čelíme jasou klíšťata. Vyzkoušeli jsme nejrůznější přípravky doporučované v obchodě i zvěrolékařem (kapky, obojek ..) ale bohužel. Klíšťata nacházíme stále nová a nová !!??!?

Co se týče chování, nemůžeme si mnoho stěžovat. Je sice pravda, že Barry může na psech a dětech oči nechat a na procházce musí vše očuchat (stahovák doporučuji), ale je znát postupné zklidnění. Bez problémů jsme jej naučili základní povely (k noze, zůstaň, lehni, sedni, postoj, pozdrav, pac) ale neumím si představit důkladnější vycvičení. 2x jsme navštívili cvičák, ale jediné co mluvilo kladně byl fakt, že pes měl možnost se "seznámit" s ostatními psi. Způsob výcviku nám obsolutně nevyhovoval a Barry se také netvářil příliš spokojeně. Berňáci obecně na mě působí velmi inteligentím dojmem a v naprosté většině stačí korekce chování hlasem. Výchovné "pomůcky" jsme použili snad 2x. Ale jako rasa se domnívám, že na důkladné cvičení nejsou příliš vhodní. Nevím ?!

Psa vy česáváme cca obden a používáme tzv. hrábí (hrubý hřeben zahnutý do L). Na uši, hlavu a citlivá místa pouříváme jemnějšího hřebenu. (Vždy mě fascinuje to množství vyčesanách chlupů.)


S pozdravem Ontl Lukáš