Archiv konference/019 - Matěj - Artuš

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/019)
číslo: 19 / 97
předmět: Artuš
autor: Matěj
datum: 30.11.2001 10:06
předchozí: 018
následující: 020

Příspěvek s názvem Artuš zaslal Matěj 30.11.2001 10:06 do konference bernaci@pandora.cz.


Dobrý den,

V pátek jsme si přivezli domů osmitýdenního Artuše. Je to moc krásný pes, asi jako všichni ostatní berňáci, čtyřhodinovou jízdu v autě zvládl s přestávkami naprosto bez problémů, doma si zvykl velice rychle, a je to fakt Pan Pes. Po dvou dnech zjišťujeme, že se Artušovi nejvíc líbí venku, v místnosti je taky rád, ale zřejmě je mu tam teplo, i když máme doma "studený odchov", cca 20 stupňů. Potřeboval bych poradit v některých věcech:

1. Přes víkend jsme mu udělal boudu. Můžu takhle malé štěně nechat přes den ve vyklizeném přístavku o rozměrech 3x5 m s oknem a uzamykatelnými plnými dveřmi? Bude Rozměry boudy jsou 100x120x80 cm. V přístavku bychom ho chtěli nechávat přes den, když jsme v práci, odpoledne ho budeme pouštět na zahradu.

2. Artuš žere všechno, zejména trus domácích zvířat mu dělá dobře. Na zahradu chodí (zatím) sousedovy kočky. Může být s pozřením jejich trusu nějaký problém? Případně má cenu Artušovi snažit se vysvětlovat, co může a nemůže sežrat? Po dvou dnech přesvědčování zjišťujeme, že to bude docela silná osobnost a na naše dobře míněné rady a doporučení stejně moc nedá.

Díky za rady.
--
S pozdravem,
Matěj
radek.matej@atlas.cz