Archiv konference/021 - Kubec J. - Pozdrav a dotaz...

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/021)
číslo: 21 / 97
předmět: Pozdrav a dotaz...
autor: Kubec J.
datum: 16.01.2002 06:51
předchozí: 020
následující: 022

Příspěvek s názvem Pozdrav a dotaz... zaslal Kubec J. 16.01.2002 06:51 do konference bernaci@pandora.cz.


Dobrý den,

Za několik dní si přivezeme domů štěňátko BSP a ze všech starostí, které se nám honí hlavou, mne nyní nejvíce tíží zima.

Předpokládáme, že fenku (11 týdnů) přes den necháme volně venku na zahradě (když bude někdo doma, což je většinu týdne) a na noc a případě, že nikdo nebude doma ji zavírat do kotce, kde bude mít zateplenou boudu.

Mám trošku obavu, aby si zalezla do boudy (do kotce ji zavřeme, ale do boudy už musí sama) a nemrzla venku.

Ještě uvažujeme, že na první noc si ji vezmeme k sobě do domu (pelíšek u postele).

Máte někdo zkušenosti s malým štěňetem v zimě venku? Budeme rádi za kažnou radu a zkušenost.

K diskutovaným zdravotním problémům BSP bych se také maličko přidal. Máme několikaleté zkušenosti s chovem pudlů (což je velmi přešlechtěné plemeno) a zdravotní stav psů závisí nejen na vrozené dispozici, ale velmi záleží na režimu (aktivity psů, pravidlený pohyb), na krmení (vlivy druhu a způsobu krmení na kvalitu srsti, kondici, zdraví drápků, zažívání starších psů) a na včasném rozpoznání problému (ale zároveň nejezdit z každou "blbostí" za veterinářem).

Právě lékaři z veterinární nemocnice, do které s našimi pudlíky jezdíme, nám potvrdili, že BSP patří mezi poměrně "zdravá" plemena. Nejčastější problémy vyplývají z velikosti (dysplazie atd..) a srsti. Je to samozřejmě zkušenost několika lékařů z jedné nemocnice, ale tiše doufáme, že naše fenka bude "odpovídat" jejich zkušenostem (problémy se srstí a "kostrou" jsou dost závislé na nás -strava a péče).

Těším se na případné rady a názory.

A dodatečně přeji všem zdraví, štěstí a pohodu v tomto roce.