Archiv konference/061 - Jarka Sojková - KŠSP a souvislosti - reakce

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/061)
číslo: 61 / 97
předmět: KŠSP a souvislosti - reakce
autor: Jarka Sojková
datum: 07.01.2003 00:01
předchozí: 060
následující: 062

Příspěvek s názvem KŠSP a souvislosti - reakce zaslal Jarka Sojková 07.01.2003 00:01 do konference bernaci@pandora.cz.


Vážení, děkuji všem, kdo aktivně a rychle reagovali na náš příspěvek a iniciativu trochu proprat činnost vedení klubu.

Vrátím se k některým bodům. Kdo jste byli na čl. schůzi v Zárybniční Lhotě, tak jste jistě postřehli, že mj. se také podařilo odhlasovat žádost o zařazení našich krásných a šikovných plemen o rozšíření na tř. pracovní na výstavách.

Věřte, že s námi bylo na táboře i na podzimním výcvikovém víkendu hodně lidí, které jsme viděly s dcerou prvně v životě a výcvik a vše kolem vč. společenského dění je zaujal. I nám přišlo pár děkovaček. Ale proč to hlavně píšu. Bylo odsouhlaseno a dáno do usnesení. Celý měsíc žádost nebyla poslána s tím, že je nutno ještě doprojednat na výborové schůzi, které zkoušky budou opravňovat v této třídě startovat. Výbor. schůze byla před bonitací, 2. 11. v Radíkově. Po dohodě s p. Němcem jsem se jí zúčastnila jako host na projednání otázek k žádosti o tř. pracovní. Byly dohodnuty zkoušky (v podstatě všechny) a měl být poslán dopis. Ještě na konci listopadu, kdy jsem Němcovům volala, zda dopis odešel (měla jsem ověřeno od předsedkyně výstavní komise ČMKU, že NE) mi bylo sděleno, že byl právě poslán. PO VÍCE JAK 3 TÝDNECH a téměř 2 měsících od členské schůze!!

Na členské schůzi byli dva noví členové, kteří měli zaplaceny příspěvky, JIŽ JIM DOŠEL ZPRAVODAJ, ale nebyli na prezentační listině. A jelikož s sebou neměli ústřižek o zaplacení členství (nenapadlo je to, když již dostali Zpravodaj), nemohli na schůzi hlasovat. Pak by i jinak dopadlo hlasování o katalogu plemeníků. Je to, podle mého názoru, opravdu mrhání našimi penězmi.

Přesně, jak píšete. Byli tam dvě "kliky". Jedna normálních členů a jedna "s výborem". Ani já nejsem zastáncem nějakého dělení klubu nebo hádání a dalších hnusností, které na schůzi byly předváděny. Nám jde o zvířeta, abychom je měly zdravá, pěkná, abychom občas měly nějaký ten úspěch na výstavě, aby se nám povedly plánované akce ke spokojenosti všech a abychom dokázali třeba složit zkoušku. Tyhle intriky, pokoutné vyhrožování, apod., kdy mi bylo naznačeno, že jsem byla manipulována a že mám zkaženou pověst v klubu na 10 let dopředu, to mi připadá jenom k smíchu. Pokud mě nebude chtít někdo vědomě poškodit, jak se to děje nyní Ing. Procházkové, na kterou platí do puntíku (pokud chceš psa bít, vždy si hůl najdeš), že jí nebyl její krycí pes zařazen do chovnosti, přestože až letos mu bude 8 let a měli bychom dělat vše pro to, aby se geneticky podporovala dlouhověkost u našich plemen (Dumbo je zdravý pes), tak z toho, vážení, je mi na zvracení. Přesto, že i k Ing. Procházkové! mám své výhrady, ale takové, které jí řeknu rovnou do očí a je mezi námi jasno. A zase můžeme jít družně na kafe.

Ještě se trošku vrátím k poslední členské schůzi. Mně to připadalo tak, že kdyby se tam dostavil nějaký herpetolog (doufám, že jsem to napsala dobře a že se zabývá hady), tak tam odebral několik zkumavek poletujícího čistého jedu.

Také jsem pro to podchytit nové a nově smýšlející členy a do budoucna něco s klubem udělat. Ale pro rozdělení nejsem v žádném případě.

V posledním zpravodaji vyšla pozvánka a přihláška na jarní výcvikový víkend. Kdo máte čas a chuť, pojeďte s námi. Tam je tak prima, volně, nadšeně, pejskařsky a sedíme vždy skoro do půlnoci a přestože se debatuje třeba o stopách nebo i jiných věcech (chovu, výcviku, zdraví apod.) je nám moc a moc fajn a je nás stále větší super parta, které jde hlavně O PSY.

Budu se těšit na veškeré další příspěvky a reakce a snažte se, prosím, "zatáhnout do diskuse" co nejvíce členů.

A kdo z Vás "chová" nedopusťme, co bude v našich silách, aby nám zase nějaký krycí pes zaneřádil populaci, že bude polovina štěňat v ČR přímých příbuzných. ;-)

Se srdečným pozdravem
Jarka Sojková s dcerou Markétou