Archiv konference/076 - S. Suchá - (no subject)

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/076)
číslo: 76 / 97
předmět: (no subject)
autor: S. Suchá
datum: 14.1.2003 20:50
předchozí: 075
následující: 077

Příspěvek s názvem (no subject) zaslal S. Suchá 14.1.2003 20:50 do konference bernaci@pandora.cz.


Zdravím všechny a přeji dobrý večer.

pokusím se, už ale naposledy, vysvětlit paní Horové i paní Sojkové svůj názor. To, co teď napíšu ale není nic jiného, než prezentuji celou dobu. Nemám vůbec nic proti jakémukoliv výcviku, nemám nic proti skládání pracovních zkoušek se psem. Osobně si myslím, že pro berňáky je vhodný třeba záchranářský výcvik.

Znovu (už potřetí) opakuji, že je dobře, že se na táborech pořádaných paní Sojkovou učí mladá zvířata předvádění se na výstavách, svodech i bonitacích. Ale slovy, která už tady zazněla NECHÁPU, NECHÁPU, NECHÁPU, proč by proto měla být zaváděna pracovní třída. Neříkejte mi, že se pro psy s pracovními zkouškami nepořádají soutěže, kde by se mohli dostatečně prezentovat.

Paní Horovovou bych chtěla zvlášť požádat, aby mi nepřisuzovala výroky, kterých jsem se "nedopustila" (argumentace o volném čase apod.). Co se týče Vašeho dalšího dotazu ohledně pana ing. Řádka.

Tuto informaci slyším poprvé a to od Vás. Nevím nic o přetrvávání jeho členství ani o placení členských příspěvků. Tudíž Vám na tento dotaz nemohu odpovědět. Tento názor patrně vznikl na základě pravidelné přítomnosti pana ing. Řádka na členských schůzích KSSP. Na schůzi má ale přístup každý, pouze hlasovací právo mají jen členové klubu KSSP. K výboru klubu nijak zvlášť blízko nemám, všechny informace, které tu odě mě zazněly jsou jen zprávy uveřejňované ve zpravodajích, tudíž každému členu volně přístupné.

S tímto se s Vámi loučím, nemám potřebu pokračovat v nikam nevedoucích žabomyších válkách tří ženských.


S pozdravem Suchá

PS: ad DKK

Psi s DKK stupně A i B jsou ze zdravotního hlediska identičtí, nemělo by tedy být námitek proti krytí DKK stupně C oběmy typy. Statisticky je počet zvířat postižených DKK vzešlých z takovýchto krytí téměř shodný.
Co se týče možnosti postižení jedince DKK 2 pocházejícího z nulových rodičů i prarodičů.
Pokud p. Horová s údivem hovoří, že i po několika generacích "nulových" rodičů se objeví dvojkový jedinec, nechť si prostuduje alespoň základy genetiky. Věděla by, že se jedná o polygenně založený ani ne tak znak, jako dispozici, tudíž její odstranění z populace není tak jednoduché, jak si to asi většina lidí představuje.