Archiv konference/077 - Eva Horová - Re. Odpověď

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/077)
číslo: 77 / 97
předmět: Re: Odpověď
autor: Eva Horová
datum: 12.1.2003 21:11
předchozí: 076
následující: 078

Příspěvek s názvem Re: Odpověď zaslal Eva Horová 12.1.2003 21:11 do konference bernaci@pandora.cz.


Souhlasím s pí. Suchou, že se v některých názorech asi nedohodneme. Budiž. Přesto vyjádření názorů, ať jsou jakékoli, nepovažuji za "žabomyší války". S nikým neválčím a válčit nehodlám. Pokud jsem si všimla, tak do konference se zapojilo více lidí, než jen my tři ženské.

Koukla jsem se opět na naše klubové stránky. Něco se tam objevilo "nově", ale vybrané články ze Zpravodaje jsou aktualizovány v polovině minulého roku. Vždyť je to ostuda. Tolik bych si přála, abychom měli krásné stránky. Vždyť ty klubové předčí 95 % soukromých.

K problému DKK. Zajímalo by mě, jak dalece má vliv na vývoj DKK prostředí, kde psi vyrůstají, jestli je důležité, kolik jich je pospolu, jestli je důležité, když mají po celý den možnost volného pohybu. Zda má vliv pravidelný výcvik apod. Od pár lidí už jsem slyšela, že jejich pes (fena), které třeba ani nepředpokládali, že budou uchovňovat, nikdy nic na klouby nepřidávali, nikdy psa nijak nešetřili, nijak zvlášť nevybírali veterináře, který je rentgenoval a přesto jim přišel výsledek 0/0.

A znám zase lidi, kteří již štěňátko kupovali s cílem chovat, přidávali želatinové přípravky, psa šetřili a přesto přišlo třeba 2/2 nebo horší.

Jak je možné, že u stejného spojení feny a psa, kdy v prvním vrhu se objevila DKK až do stupně 2 téměř u všech vyhodnocovaných štěňat, je v dalším vrhu, po stejných rodičích, DKK samé nuly.

Jakto, že i po feně, která má např. DKK 2/2 mohou být všechna štěňata nulová?

Lze vůbec výživou a starostí o štěně od útlého věku DKK ovlivnit? Jaké kdo, prosím, má zkušenosti. Ať se tady také zabýváme něčím konstruktivním.

Děkuji.
Jarka Sojková