Archiv konference/083 - Jarka Sojková - www stránky KŠSP

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
< Archiv konference(Přesměrováno z AK/083)
číslo: 83 / 97
předmět: www stránky KŠSP
autor: Jarka Sojková
datum: 19.1.2003 9:58
předchozí: 082
následující: 084

Příspěvek s názvem www stránky KŠSP zaslal Jarka Sojková 19.1.2003 9:58 do konference bernaci@pandora.cz.


Srdečně všechny zdravím,

Moc děkuji za vstřícný příspěvek panu P. Hečkovi.

Ráda bych přispěla svojí "troškou do mlýna" s náměty, co bych si představovala, aby bylo na klubových stránkách. Obsahově. Možná, že toho bude moc, ale jsou to náměty a co bude možné, budu velmi ráda, když na stránkách bude.

1. V nabídce štěňat jednoznačně rozšířit o rodiče a prarodiče, veškeré kontakty na chovatele vč. e-mailů. Aby bylo možno přidávat i fotky od chovatelů, tak, jako to máme třeba na stránkách my. Jak štěňátka rostou, tak se tam alespoň 3x přidají nové fotky. Bylo by to zajímavější a poutavější a zájemci by se mohli o hodně více dozvědět.

2. Katalog plemeníků, opět s možností ověřeného přidání ifnormací od chovatele. Každý majitel plemeníka, který má přístup na net by měl heslo a díky tomuto heslu by mohl přidávat informace ke svému chovnému psovi. Např. tituly z výstav, krytí, počet štěňat, ale i bohužel např. úmrtí psa. Tím by bylo možné dokázat, aby v nabídce krycího psa bylo co nejvíce info.

3. Aktualizované přehledy odchovů, např. jednou za 1/2 roku.

4. Aktuální pdaje z pelmenné knihy.

5. výsledky výstav. Nejen klubových a speciálních, ale i národních a mezinárodních. Ev. možnost přidat od členů úspěchy v zahraničí. Bylo by také možné, že každý, kdo má net a je členem klubu, měl určité přístupuvé heslo a mohl tam např. doplnit výsledky ze zahraničí. Je jisté, že určitá jedna pověřená osoba je schopná zajistit výsledky z ČR, ale ze zahraničí by to záleželo na těch chovatelích, kteří tam byli vystavovat.

6. Konference o ŠSP na klubových stránkách.

7. Poradna, kam by mohli všichni i čerství majitelé posílat svoje dotazy a bylo jim odpovězeno odborníkem.

I když 6. a 7. by se daly spojit dohromady. Kdyby pak konferenci pravidelně četli poradci chovu a některý z pověřených dalších osob, např. veterinář, odborník na DKK a DLK, odborník na výživu apod.


Je potřeba, aby stránky byly živé, aktuální, zajímavé a poučné. To současné stránky NEJSOU. Výběr z článků ze Zpravodaje je aktualizován v srpnu 2002. To opravdu ostuda. Přitom, co jsem já posílala příspěvky do Zpravodaje, u každého jsem ihned napsala, že prosím současně zveřejnění na klubových stránkách. Bohužel se tak nestalo. Proč máme číst neustále pár stejných článků. O tom přece net není. Net je živý organismus a jako k takovému se k němu musí přistupovat.

Přeji panu Hečkovi hodně úspěchů a pokud se mu podaří alespoň z části tuto "mrtvolku" oživit, budu jeho obdivovatelem a fandou.

Každému, kdo pro klub i naše tříbarevné miláčky chce něco udělat, moc fandím, i když třeba ve všem s ním nesouhlasím. Ale to je myslím podstata "demokracie", ve které jsme se, bohužel, zatím nenaučili žít. My dříve narození

Ještě na závěr. Již se u nás, v obci Žižice, rozběhl nový "cvičák". Byla založena nová ZKO a pravidelně cvičíme každou sobotu od 9,30. Kdo jste z Prahy, Kladenska, Lounska, Mělnicka, Rakovnicka apod. zajeďte se třeba zatím podívat. Máme tu celkem asi 8 berňáčků, několik hovawartů, zl. retrívra, dalmatinku a věřím, že budou přibývat další.

Srdečně, z prosluněného víkendu

Jarka Sojková