Archiv konference/002 - Berka Breberka - Nejmilejší člen rodiny

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 2 / 97
předmět: Nejmilejší člen rodiny
autor: Berka Breberka
datum: 18.09.2000 09:02
předchozí: 001
následující: 003

Příspěvek s názvem Nejmilejší člen rodiny zaslal Berka Breberka 18.09.2000 09:02 do konference bernaci@pandora.cz.


Ráda bych poradila, ale myslím si, že někteří Berňáci jsou takoví. Ostatně ten váš je ještě malinký a určitě se změní v sebevědomého psa. To u nás je to horší, protože náš Denny už má 3 roky a nedůvěra v cizí lidi mu zůstala. Prostě se pořád bojí = nevěří cizím. Dobře se cítí jen u své smečky, která má 6 členů a ostatním dává najevo, že sem nepatří. Bohužel nejen když jsou za plotem, ale i když jsou uvnitř zahrady a baví se přátelsky s některým členem naší rodiny. Zvláštní je, že nevěří jen lidem - pro psy to neplatí. I když si už 2x lehce ujasňoval s cizími Berňáky, kdo je lepší (silnější ap.), přesto má rád snad všechny psy - velké, malé i ty kteří na něho vrčí ap.

Podle chovatelky, od které ho máme, má z tohoto vrhu podobné vlastnosti ještě jedna fenka. Ostatní pejskové jsou takoví, jak mají být (myslím povahově podle příruček) a to jich bylo v tomto vrhu celkem 9.

Ale k Vašemu dotazu - nic se nemá lámat přes koleno. Pokud to jde, chodila bych na Vašem místě na procházku jinudy, a sem tam (třeba 1x týdne) bych prošla jen to určité nemilé místo.

On si určitě zvykne.

Zdraví VEVERKA