Archiv konference/014 - Jitka - Nepapírová krasavice - pomoc!!

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 14 / 97
předmět: Nepapírová krasavice - pomoc!!
autor: Jitka
datum: 20.08.2001 14:37
předchozí: 013
následující: 015

Příspěvek s názvem Nepapírová krasavice - pomoc!! zaslal Jitka 20.08.2001 14:37 do konference bernaci@pandora.cz.


Ahoj všichni!

Jsem moc ráda, že jsem konečně na Internetu našla stránky o tak dokonalých psech, jako jsou Berňáci. Jsem šťastnou majitelkou jedné nádherné fenky jménem Cilka. Ale mám problém. Koupili jsme ji před 3 roky od "majitele jakési chovné stanice", který nám řekl, že dělat psům papíry je celkem zbytečné, pokud s ním nechceme chodit na výstavy.

Neznalá poměrů jsem s tímto člověkem souhlasila, a až teď jsem se dozvěděla, že "papíry" nejsou jen tak na okrasu. Nicméně naše Cilka má "papírové " rodiče, je moc hezká, standartní a nikdy zatím netrpěla sebemenšími problémy či nemocemi.

Chováme ji na velké zahradě, kde má svůj kotec i boudu a vřele souhlasím s příspěvky,které se vyjadřují o poslušnosti těchto psů. Člověk se jim musí samozřejmě věnovat, jinak nic moc. Ale cca od 1,5 roku poslouchá téměř na slovo (pokud si chce hrát s jiným psem, tak ji nepřivolám - to by se nechala raději zabít).

A teď k mému problému: chtěla bych jí dopřát štěňata, ale kde najdu ženicha - a bude se s námi "bezpapírovými" vůbec bavit? A také bych ráda věděla, kolik štěňat tak v průměru tito psíci mají a zda je velký problém s jejich umístěním.

Měla bych 3 případné zájemce, ale štěňat bude určitě více. A také člověk musí vybírat - ne je dát každému. Berňák v 2+1 v paneláku, to si nedovedu představit. Mohl by mi někdo dát nějakou radu, popřípadě sdělit nějaké své vlastní zkušennosti?

Děkuji
Jitka