Archiv konference/052 - Eva Hudečková - Re. Stavba kotce

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 52 / 97
předmět: Re: Stavba kotce
autor: Eva Hudečková
datum: 11.11.2002 18:04
předchozí: 051
následující: 053

Příspěvek s názvem Re: Stavba kotce zaslal Eva Hudečková 11.11.2002 18:04 do konference bernaci@pandora.cz.


I Vám hezký podvečer,

dovoluji si začít materiálem. Doporučuji vyhledat pletivo, které se dříve dávalo na ploty - pevné dráty se křížily ve svislých a vodorovných řadách a byly upevněny v polích z ocelové kulatiny. Ani to nejsilnější pletené v roli, které jsme koupili původně, váze a síle dospělého berňáka neodolá. Drápy a zuby si s ním poradí velmi lehce a když v kotci být nechce, tak tam není.

Jako petlice mi připadá nejpraktičtější ocelová tyčovina, která prochází ocelovou trubkou a zajišťuje se na obou komponentech přivařenými packami s otvorem pro zámek (zámek není nutné používat vždycky, zavírání drží dobře jen zasunuté).

Co se týká zateplení - psi sami jsou odolní dost, pokud se chovají převážně venku. Nejdůležitější je izolace od chladu a vlhkosti zespoda - podlážka a zimní podložka, která se dá sušit a větrat. Do boudy by nemělo foukat, ale zateplení stačí standardní. Na zimu, pokud se rozhodnete pro menší boudu bez předsíně, stará deka nebo koberec zavběšený přes vchod.

Obrázky s nákresy jsou podle Karla Hartla z roku 1979, nemyslím ale, že by věkem ztratily na aktuálnosti. Snad Vám to pomůže.

Zdraví Eva Hudečková
Obrázek 1 [89 kb]
Obrázek 2 [118 kb]