Archiv konference/063 - Pavel Kárník - Re. Akce KŠSP - pokračování

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 63 / 97
předmět: Re: Akce KŠSP - pokračování
autor: Pavel Kárník
datum: 07.01.2003 13:47
předchozí: 062
následující: 064

Příspěvek s názvem Re: Akce KŠSP - pokračování zaslal Pavel Kárník 07.01.2003 13:47 do konference bernaci@pandora.cz.


Vážení,

jsem potěšen touto rozběhnutou diskusí. Jen by to chtělo zatáhnout více lidí. Vždyť teď v pár příspěvcích se objevují rozdílné názory a to je velmi dobře. A vzhledem k tomu, že převážná většina lidí se neúčastní schůzí KŠSP, na internetu a ve Zpravodaji se dozvíte všelicos, ale nikdy ne o problémech, je třeba si vypomáhat i třeba takovouto diskusí. Já například teprve nyní jsem se dozvěděl, že byl ing. Procházkové vyřazen Dumbo z chovnosti. Tak tomu opravdu nerozumím, mám Zpravodaje za poslední 4 roky a několikrát je v nich diskutováno o problému dlouhověkosti BSP. Několikrát je tam zdůrazňováno, že je potřeba k chovu použít starší psy s dobrou genetickou výbavou a pokusit se o prodloužení dlouhověkosti BSP. Vzpomínám-li si byl bezproblému veden mezi chovnými 11 letý pes bývalé členky výboru(a to správně). Nechápu tudíž, proč skutečně krásný a zdravý pes najednou nevyhovuje snahám o prodloužení průměrnéhoho věku!!!

Noví členové z toho všeho musí být paf, stejně jako já na první schůzi před 2,5 lety. Ještě se vrátím k výboru, třenice jsou tam očividně již delší čas a přes rozšíření a zapojení nových členů do práce výboru se stejně vše točí kolem triumvirátu B+D+N, kritizované ing. Procházkovou. Těch zbývajících 5 se nijak na schůzi neprojevovalo?

A teď, abych se taky zastal výboru. Práce je jistě dost, vždyť jen kontroly nových vrhů stojí mnoho času a najetých kilometrů. (a že v některých měsících bylo ke 30 vrhům!). Toho tetování a papírování kolem, klobouk dolů. Ale, kdo to nechce dělat, nekandiduje a kdo kandiduje, musí počítat s tím, že mu plno volného času pojmou povinnosti.

Zkrátka, jaký výbor jsme si zvolili, takový ho máme a je naší povinností ho nutit k co nejlepším výkonům (bez zákulisních úderů pod pás).

Zdraví
Pavel Kárník