Archiv konference/064 - Michal Jurosz - Re. klub švýcarských salašnických psů

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 64 / 97
předmět: Re: klub švýcarských salašnických psů
autor: Michal Jurosz
datum: 8.1.2003 0:43
předchozí: 063
následující: 065

Příspěvek s názvem Re: klub švýcarských salašnických psů zaslal Michal Jurosz 8.1.2003 0:43 do konference bernaci@pandora.cz.


Dobrý den,

domnívám se že se můžu s vámi podělit o mé postřehy. Pokusím se kontaktovat přímo paní Hečkovou a paní Topiarzovou, aby se i ony podělily v konferenci s námi o informace z první ruky (nebo je alespoň požádám o rozhovor). Znám tyto dvě nadšené chovatelky jen poměrně málo a krátce. Ale z mého pohledu vidím, že dávají berňákům a klubu maximum. Pro nás (a naší Betty) jsou neocenitelným zrojem informací a pomoci a nemám k nim žádné výhrady.

Paní Hečkové pomáhám trochu v "oblasti počítačů". Z informací, které mám a z věcí které jsem viděl se domnívám, že prgramové vybavení KŠSP je v žalostném stavu. Např. plemenná kniha je vedena v databázi MS Acces. Vnitřní struktura databáze je chráněna heslem a tak jsou úpravy a servis schopni provádět jen původní tvůrci programu. Ti však již o údržbu nemají zájem. Spousta práce, kterou by měl odvést software je dělána ručně a stále znovu. Např. zniňovaný katalogu plemeníků byl vytvořen jako nová databáze v MS Acces a tuším, že všechny informace byly vpisovány znovu ručně (i když existují v plemenné knize) a to už raději nemluvím o tom co jsem slyšel o přípravě papírů pro výstavy. Do budoucna existují nápady a jisté návrhy, ale vše je z mého pohledu dosti pomalé a mnohdy neprofesionální.

Teď ke klubovým stránkám. Nevěřím, že částka 30000,- Kč je opravdu dávána jen na vedení www stránek klubu. Pokud ano, pak se jedna o hrozný podvod a nebojím se říci, že si někdo pěkně mastí kapsu. Již několikrát jsem nabízel (a po zkouškovém období :-) znovu nabídnu) pomoc, případně celé vedení klubových stránek zdarma. Doufám, že stránky http://betty.zde.cz , alespoň částešně ukazují mé zkušenosti v tomto směru. Netvrdím, že mou nabídku musí klub příjmout, ale za práci, kterou odvádí webmaster www.kssp.cz bych nedal více než 6000,- Kč ročně (a to už jsem to přehnal, spíše ještě méně).

K výstavám. Osobně jsem byl jen na dvou klubových výstavách (v roce 2001) a jednom setkání (léto 2002). Na tyto tři akce (s vyjímkou počasí u té první) mám vesměs dobré vzpomínky. Snad jen jedna výtka. Ze svodu mladých v Zubří na jaře 2001 jsme dodnes neobdrželi posudek. Příprava výstav je opravdu spousta dřiny a pokud vím tak né každý klub pořádá dvě výstavy a dvě bonitace ročně.

Ještě poznámka na závěr. Nejsem členem klubu, je jím můj otec (takže do dění v klubu, jak vidíte, raději moc nemluvím :-) ). Studuji čtvrtým rokem kybernetiku na Vysokém učení technickém v Brně. Min 15 hodin denně jsem ze svého pokoje připojen k Internetu a mým koníčkem jsou od první třídy základní školy počítače a programování.

S pozdravem Michal Jurosz