Archiv konference/066 - S. Suchá - (no subject)

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 66 / 97
předmět: (no subject)
autor: S. Suchá
datum: 11.1.2003 1:14
předchozí: 065
následující: 067

Příspěvek s názvem (no subject) zaslal S. Suchá 11.1.2003 1:14 do konference bernaci@pandora.cz.


Vážení, přeji vám dobrý večer.

Po přečtení této konference cítím potřebu se také vyjádřit. Zkusím to v několika bodech:

1. Internetové stránky: souhlasím s tím, že stránky KSSp jsou málo aktualizované a málo obsažné. Na klubové schůzi však bylo slíbené jejich vylepšení. Co mě ale mrzí, že nevím kde někteří z Vás vzali částku 30000Kč, která byla vynaložena na údržbu www stránek a kterou si prý někdo mastí kapsu. Zatím mám toto za pomluvu a vysvětlím proč. Kdo má starší zpravodaje, může si je vzít na pomoc.
zprav. č. 34/2000 návrh rozpočtu pro r. 2001 - údržba www stránek 5000,-Kč
zprav. č. 35/2000 vyúčtování za r. 2000 - registrace internet. domény 1680,-Kč
zprav. č. 36/2001 návrh rozpočtu na r. 2002 - údržba www stránek 20000,-Kč
zprav.č.40/2002 návrh rozpočtu na r. 2003 - údržba www stránek 35000,-Kč
Z toho vyplývá:
za r. 2000 utraceno 1680,-Kč za registraci internet. domény ; za r. 2001 utraceno pravděpod. 5000,-Kč (ve zprávě zařazeno do ostat, výdajů)
Na r. 2002 byl návrh 20000,-Kč, prozatím zpráva o vyúčtování pro r. 2002 není.
Na r. 2003 byl schválen návrh 35000,- a tento rok teprve začíná.
Tak jakých vynaložených a kdesi zašitých 30000,- Kč. A dokud nebude vyúčtován r. 2002 nelze mluvit ani o těch 20000,- . Proto říkám pomluva. Mimoto, členové výboru jsou také platícími členy (a většina dlouholetými), tak jaké řeči o mrhání "našimi" pěnězi.

2.MUDr. Brodan - možná na pohled divný pavouk (oblékat lépe by se mohl, ale proti gustu...), ale podle práva se mu nedá vytýkat nic. Já sama bych fenu 3x za sebou asi nekryla, ale to je můj názor a můj způsob vztahu ke svým psům. Na druhé straně je potřeba vzít v potaz, že tím za nemalé peníze (kdo kryl v zahraničí to ví, že předem na dřevo zaplacené bez ohledu na výsledek), tímto dovezl "novou, kvalitní krev" do ČR a to je přínos i pro naši populaci berňáků. Reakce na toto - rozesílání e_mailů stylu "šokující zjištění" mi připadaly mírně řečeno přehnané. Tím spíše bez předchozího zjištění skutečností, jako třeba přesného znění naší chovatelské směrnice (její změna byla schválena na klubové schůzi v Zárybničné Lhotě).
Krytí Finnem: Finn je moc pěkný pes s výbornou povahou a DKK 0/1. V naší populaci berňáků se nám vyskytuje bázlivá povaha, tak proč nevyužít ke krytí psa s právě takovou povahou jako je Finnova, sebevědomou a přátelskou. Zaneřádění jedním psem bych se asi tolik nebála, chovná základna je dnes mnohem širší než byla za časů"Alvina", ale souhlasím s omezením počtu krytí ročně, odsouhlaseným také na poslední schůzi.
Co se týče krytí feny s DKK C. Jesti mířím správně, paní Sojková má patrně na mysli spojení, z něhož vzešla fena Catty z Loučské kotliny maj. paní Dohnalové. Fenka má totiž v PP zapsán u matky stupeň DKK C. Toto je však překlep způsobený plemennou knihou a PP je třeba opravit. Fena - matka má stupeň DKK 0/1. Paní Dohnalová byla již chovatelkou na toto upozorněna. Mimochodem, já když si kupuji štěně, snažím se získat co nejvíce informací o rodičích a ev. se vyskyt. genet. vadách a stupeň DKK je základní informace. Tím chci říct, že na tuto chybu mohla přijít paní Dohnalová sama.
Pokud se mýlím, nechť mi to paní Sojková promine.

3. Paní Sojková - vysoce oceňuji její snahu (a práci) umožnit majitelům berňáků vyžití se svým psem, nemluvě o přípravách na svody a bonitace (to je super a chybělo to). Taky je dobrá výuka k základní ovladatelnosti psa, ale pracovní třída (u psů, kteří mají ve standartu znění: pes bez pracovní zkoušky) mi zavání způsobem kterak získat tituly pro psa, který třeba vzhledem není nic moc ( ale je cvičený). Na PP případného potomka se můžou dobře vyjímat, ne? Většina zájemců o štěňátka se ptá, je berňák skutečně přátelský pes, který nepotřebuje výcvik. Proto si jej také pořizují. Tak proč do toho zatahovat pracovní zkouška apod. Kdo chce ať si se psem cvičí, ale nenutí to jiným.
K uveřejňování výsledků výstav - někdo to musí sepsat, nejlépe výstavní referent. Třeba výsledky z podzimní klubovky jsou doposud jen kusé informace od členů, nikoliv výstavním referentem předané výsledky. Zato svod v režii paní Bekové byl bez chyb. Výsledky byly známé ihned nebo do týdne. Bonitace Radíkov taktéž.

4.Paní ing. Procházková - máte už posudek z jarního svodu(kdo jste se zúčastnil)? My ne. Paní ing. se asi totiž definitivně vykašlala na papírování, a to s platností několik roků nazpátek. Nejsou (nebo s velikým zpožděním a vymáháním) vyúčtování záloh, vyúčtování výstav, posudky ze svodů, bonitační karty apod. Co se týče pozastavení chovnosti Dumba - to je tentýž problém, pozastaveno pro krytí bez krycího listu a nevyřízení agendy s tím spojené. Osobně proti paní Procházkové nic nemám, jen si myslím, že jestli toho na ni bylo moc, měla se zavčas alespoň něktrých povinností zbavit, než z toho vznikly problémy a následné hádky a nevraživost s ostat. členy vedení klubu. Protože stížnosti si museli vyslechnout i oni, aniž by na to měli vliv.

5. Aby nedošlo k nějaké mýlce nebo zařazení do "kliky".Nejsem ani tam, ani tam. Jsem jen tzv. selským rozumem myslící člověk a někdy puntičkář. Byla bych moc nerada, kdyby došlo k rozpadu klubu. Snad by se mnohé vysvětlilo, upravilo a uklidnilo, kdyby bylo pro všechny chovatele více informací a ne jen kusé názory některých členů. Prostě možnost vyslechnout všechny strany a udělat si svůj úsudek.

S opožděným přáním všeho nejlepšího do nového roku a hlavně hodně zdraví nám i našim medvídkům.

Suchá