Archiv konference/096 - Blanka Krausova - Bobina štěně

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 96 / 97
předmět: Bobina štěně
autor: Blanka Krausova
datum: 15.1.2004 00:41
předchozí: 095
následující: 097

Příspěvek s názvem Bobina štěně zaslal Blanka Krausova 15.1.2004 00:41 do konference bernaci@pandora.cz.


Přeji hezký den,

naším novým členem rodiny se stala nedávno fenka BSP, říkáme jí Bobina. Je jí 14 týdnů.

Protože určitě potřebujeme načerpat spoustu rad, obrácím se s prosbou o radu na tuto konferenci. Zatím se mi nepodařilo projít veškeré příspěvky, na to budu potřebovat ještě trochu času, ale zaregistrovala jsem debatu o umístění štěňátka venku či v domě.

V nedávné době nám zemřel náš přítel Faustino - Basset Hound, který trávil veškerý čas tam, kde jsme byli my. Byl na nás dost fixovaný.Naše představa byla a je taková, že Bobina bude bydlet také s námi v domě s tím, že má k dispozici tzv. procházku ven. Byli jsme dost překvapeni, když štěńátko bylo vyloženě nejisté s pobytu v domě. Chodila si lehat do zádvěří na kamennou podlahu. Z počátku jsme ji honili po chvíli dovnitř, její holé bříško na ledové zemi mě děsilo. Samozřejmě, že jsme okamžitě celý prostor vyložili dekami, aby k tomu neměla příležitost. Teplotu regulujeme cca na 8 °C. Nechali jsme ji, aby si sama vybrala a v současné době už si občas doma i schrupne. Na opravdový spánek se ale uchyluje do klidu - do zádvěří. Procházku se naučila používat hned druhý den a v současné době courá sem a tam. Chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenosti s takovýmto pohybem psa.

Zatím plánujeme stavbu boudy, ale bude do ní chodit, potřebuje jí ? Nebyl by lepší rošt s dekou?

Každou noc spí s námi v ložnici, kde je cca 16°C.

Také bych se chtěla zeptat, zda někdo máte zkušenosti s výrobou "procházky" . Zajímali by mne hlavně rozměry pro dospělého psa.

Děkuji B.Krausová