Archiv konference/097 - J.Kubec - Re. Bobina štěně

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz
číslo: 97 / 97
předmět: Re: Bobina štěně
autor: J.Kubec
datum: 15.1.2004 08:32
předchozí: 096
následující: není

Příspěvek s názvem Re: Bobina štěně zaslal J.Kubec 15.1.2004 08:32 do konference bernaci@pandora.cz.


Dobrý den.

Podle naší zkušenosti s naší Ájou je berňák (je-li zdravý) velmi spokojený v zimě a ve sněhu.

Áju jsme si přivezli, když jí bylo 11 týdnů v půlce ledna a venku bylo až -19°C. Rozhodli jsme se jí nechat hned venku a postavil jsem vytápěnou izolovanou boudu. Ani jednou v ní nespala !! Chodí do ní jen když se bojí (petardy apod.). Od začátku spala na rohožce před vchodovými dveřmi (což jsme samozřejmě nechtěli) a s největší pravděpodobností tam leží i teď, kdy píšu tento mail :-). Bereme ji i domů "na návštěvu", ale vyhledává nejchladnější místa, studenou dlažbu. A ráda zase běží ven. Je ráda s námi, ale vytápěný byt v době, kdy má "zimní" srst jí moc nevyhovuje. Možná, že je to i u Vaší Bobiny.

Boudu asi potřebuje spíš (minimálně) jako své útočiště, aby měla možnost se uchýlit do "svého", kde není rušena. Rošt (suchou podložku) bych doporučil tam, kde lehává (u nás je to před vchod. dveřmi).

Podle našeho názoru je berňák pes "venkovní", samozřejmě ideální by byl pro něj volný pohyb z domova ven, ale to není v našich podmínkách příliš řešitelné.

Nevím, co je výroba "procházky" ?

S naší zkušenosti bych Vám ještě doporučil sledovat, co žere (zejména venku), resp. co by mohla sežrat. Jsou to všežravci a někteří sežerou opravdu cokoli, co najdou.

Přeji hodně radosti a minumum problémů.

J. Kubec