Bekber - Naše štěstí

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz

Článek Jany Bekové, majitelky chovatelské stanice Bekber.

Naše štěstí

Vánoce roku 1992 byly zcela výjimečné. Vánoční dárek jsme si s manželem přivezli týden před Štědrým dnem Byl černý, hebký, teplý, milý a hlavně od prvních chvil přítulný a nám neskonale oddaný. Bylo to štěně bernského salašnického psa - naše Adélka. Adéla VAPI, což je její celé jméno nám od této chvíle obohacuje každý den a pomohla nám poznat mnoho nových dobrých přátel.

Z 16ti výstavních posudků z klubových, speciálních, národních i mezinárodních výstav byla 15 ohodnocena známkou výborná, v roce 1993 na klubové výstavě se stala Vítězem třídy mladých, v r. 1995 na spec. výstavě v Praze obdržela titul Nejlepší fena a mezi další ocenění patří 2 x CAC, 1x CACIB, 2x rez. CAC a 1x rez. CACIB. 1. listopadu letošního roku to je již 11 let co se narodila.

Z třetího vrhu jsme si ponechali čipernou fenečku Cyru Bekber. Dnes je jí téměř 5 roků a ve svém hodnocení exteriéru na výstavách výborně pokračuje. V současné době má zapsáno mnoho posudků z různých výstav a vždy hodnocená jako výborná, z toho 8x s pořadím, 1 x CAC a 1x rez. CAC. Ve Švýcarsku, zemi původu byla na klubové výstavě v r. 2000 hodnocena na 5. místě a v r. 2001 na MV v St. Gallenu se umístila na 2. místě.