Historie webu bspes.cz

Z Bernský salašnický pes - bspes.cz

Obsah

Minulost

Dne 10.října 2000 se na Internetu objevují stránky "Bernský salašnický pes v Čechách a na Moravě", stránky o štěňátku bernského salašnického psa, kterému říkají Betty a s několika informacemi o tomto psím plemeni. Začátky jsou těžké a stránky jsou z počátku dosti amatérské. Postupem času však tvůrci stránek (Michal Jurosz a Pavel Jurosz) získávají nové znalosti a zkušenosti v oblasti tvorby webů a programování na Internetu a neustále věnují mnoho usílí a času vývoji stránek. Ty se tak mění k lepšímu a pozvolna se zařazují k webům s největší návštěvností v dané kategorii. Pojďmě se na historii '"stránek bratří Juroszů"' (jak je s oblibou někteří návštěvníci nazývali) podívat podrobněji.

první rok

Jak jsme již řekli stránky spatříly světlo Internetu dne 10.října 2000. Od 14.ledna 2001 začaly stránky a emaily autorů propagovat konferenci bernaci@pandora.cz a postupem času nalákaly mnoho mnohdy zkušených chovatelů k aktivní účasti v této konferenci. Skoro týdenní pravidelnost aktualizace stránek je nabourána během letních prázdnin téměř dvouměsíčním obdobím bez aktualizace. Během prvního roku stránky prožívají problémy s volbou vhodného poskytovatele "místa na internetu" a po roce přeskakování ze serveru na server nadobro zakotvují na školním serveru na adrese jaja.kn.vutbr.cz/~jurosz.

druhý rok

Při prvním výročí stránek (10.října 2001) již stránky mají nový (poloprofesionální) design a umožňují bezplatné zadávání inzerátů. Na stránky je kromě jiného přidán také výběr článků z klubových zpravodajů a prezentace známé chovatelské stanice Bekber. Dne 24.dubna 2002 mizí ze stránek reklamní banner a stránky dostávají nový název '"Betty - Bernský salašnický pes"' (betty.zde.cz). Během roku přibývá mnoho fotografií, ale na druhou stranu doba bez aktualizace během letních prázdnin trvá tři měsíce.

třetí rok

Druhé narozeniny (10.října 2003) se nesou ve znamení vnitřních změn (přechod na generování pomocí pre-processoru PHTML vlastní výroby), během kterých se Michal Jurosz stává programátorem v jazyku Perl, jehož propagátorem je i dnes. Další rok stránek je však ve znamení poklesu. Na článek "Jak nám můžete pomoci?", který chce nalákat nové členy do "řad" autorů, téměř nikdo nereaguje. Během roku autoři odpovídají na několik desítek nejrůznějších (nejen českých) emailů ohledně chovu bernského salašnického psa. Počet příspěvků v konferenci se vyšplhal na 95.

čtvrtý rok

V tomto roce se autoři pokoušejí udělat z návštěvníku editory tím, že 9.října 2003 zprovozňují BspWiki web na adrese wiki.kn.vutbr.cz/bsp. Jejich nadšení je patrné z oznámení. 17.5. 2004 je již část obsahu přenesena a původním webu Betty - Bernský salašnický pes jsou vloženy odkazy.

pátý a šestý rok

Stránky Betty - Bernský salašnický pes jsou neaktualizované i když by aktualizaci potřebovaly. Na BspWiki se objevuje občas nějaké malá změna. Oba weby jsou, ale v podstatě mrtvé. Návštěvnost však na to, že je web již dva roky mrtev zůstává celkem vysoká.

Současnost a budoucnost

Autoři se rozhodli, že poté co nabrali nové zkušenosti a síly, tak zaplatí vlastní doménu, seženou hosting, obsah obou webů přesunou, provedou aktualizaci a původní weby zruší. Sledujte Aktuality a samozřejmě budeme rádi když můžete.

Externí odkazy